O mnie

Od zawsze byłam zafascynowana aktywnym stylem życia połączonym ze zdrową dietą. Ze swoich pasji zdecydowałam się uczynić drogę zawodową.

Z wykształcenia i zawodu jestem dietetykiem oraz psychodietetykiem. Jestem magistrem dietetyki, a także ukończyłam studia podyplomowe z zakresu psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS.

Ukończyłam też trzyletni kurs nauczycielski jogi wg metody Iyengara oraz półroczny kurs nauczycielski jogi powięziowej.

Pracuję jako dietetyk w Klinice Pediatrii, Żywienia i Chorób Metabolicznych Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, gdzie pracuję z pacjentami, a także uczestniczę w projektach badawczych (międzynarodowe badanie GiraFFe) i grupach programowych (opracowanie diet szpitalnych w pediatrii).

Przez kilka lat prowadziłam m.in. warsztaty dietetyczne z dzieciakami na Oddziale Dziennym Rehabilitacji Centrum Zdrowia Dziecka, warsztaty zdrowego żywienia i kulinarne z seniorami w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku, gdzie do dziś współpracuję z Klubem Seniora.

Prowadzę zajęcia ze studentami Dietetyki w Wyższej Szkole Rehabilitacji oraz praktyki studenckie, także, w językku angielskim, dla studentów programu Erasmus.

Prowadziłam zajęcia jogi w klubie Gravitan, a obecnie zapraszam na zajęcia jogi w Nowym Dworze Mazowieckim i w Starych Załubicach, a także na zajęcia indywidualne.

W okresie letnim prowadziłam zajęcia jogi w Parku Izabelli Czartoryskiej w Radzyminie, przy Domku Ogrodnika locale=pl_PLhttps://www.facebook.com/domekogrodnika.radzymin/?locale=pl_PL

Od kilku lat prowadzę również zajęcia oparte o jogę z pensjonariuszami Domu Seniora Mariella w Konstancinie https://domopiekiwarszawa.pl/.

Przez kilka lat współpracowałam z fundacją Run Vegan przy organizacji imprez biegowych, w ramach wydarzenia „Kwadrans z…” prowadząc spotkania z ciekawymi ludźmi propagującymi diety roślinne oraz aktywny styl życia.

W wolnych chwilach biegam z białołęcką grupą Slow Jogging .

Dzięki tym wszystkim aktywnościom poznałam wielu wspaniałych ludzi, także podążających ścieżkami własnych pasji.

Wciąż uczę się i doskonalę swoje umiejętności uczestnicząc w kursach, warsztatach i konferencjach.

Kocham pracować z ludźmi i obserwować, jak wreszcie znajdują czas, żeby zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia i samopoczucia. Dzięki temu powstała firma ABS-MED i projekt Zakątek Zdrowia, gdzie jako dietetyk, psychodietetyk i nauczycielka jogi zajmuję się i ciałem i duszą.

Szczególnie dużo satysfakcji czerpię z warsztatów dietetycznych, szczególnie tych kierowanych do najmłodszych oraz z dających odprężenie i relaks zajęć jogi. Lubię też kuchenne eksperymenty, szczególnie takie, z których mogą skorzystać zabiegani wegetarianie i weganie; dzielę się nimi na FB na stronie https://www.facebook.com/ABSMEDdietetykjoga/ oraz na prowadzonym przeze mnie na Instagramie profilu abs_med_dietetyka_i_joga .

Jestem członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce.

Prywatnie jestem mamą dwóch, już dorosłych, synów, którzy moje fascynacje odziedziczyli po połowie – jeden zamiłowanie do roślinnej diety, a drugi do sportu i aktywności, a także adopcyjną „mamą” Daisy – charakternej husky ze schroniska, Andzi i Molci.